Střešní okna

Při výběru střešních oken je nutné zvážit zejména tyto faktory:

 • Intenzitu osvětlení v jednotlivých místnostech
    Plocha střešních oken má tvořit cca 1/6 plochy místnosti. Konkrétní hodnoty upravuje norma ČSN EN 17037
 • Životnost oken a použitého materiálu 
    Jiné okna jsou vhodné do obytných místností a jiné do místností se zvýšenou vlhkostí (koupelny, kuchyně, skleníky, bazény, atd.)
 • Izolační vlastnosti oken 
 • Funkce okna a typ otevírání
 • Výšku osazení a velikost okna
   Obecně platí, že čím menší má střecha sklon, tím delší by mělo být okno.

osazení střešního okna

(ZDROJ: https://www.velux.cz)

STŘEŠNÍ OKNA VELUX

Střešní okna Velux jsou nabízeny ve třech řadách - STANDARD - STANDARD PLUS - PRÉMIUM.

Již v základní řadě STANDARD jsou v nabídce okna s izolačním trojsklem, které zabraňuje tepelným ztrátám a účinně chrání před hlukem zvenčí. Řada STANDARD PLUS má oproti oken ve standardním provedení navíc samočistící vrstvu a lepší izolační vlastnosti. Řada PREMIUM uspokojí i nejnáročnější uživatele.  Má řadu funkcí včetně integrovaného dálkového ovládání a automatizace domácnosti.

STŘEŠNÍ OKNA Roto

Střešní okna Roto jsou rozděleny do tří základních kategorií dle typu jejich otevírání - KYVNÉ OKNO - VÝSUVNĚ KYVNÉ OKNO - VÝKLOPNÉ/KYVNÉ OKNO.

KYVNÉ OKNO má umístěný pant ve středu rámu. Otevírá se kyvným pohybem kolem středové osy.  Patří mezi nejpoužívanější a nejlevnější varianty. Výhodou těchto oken je pohodlné jejich mytí z obou stran. Jsou nabízeny rovněž ve variantě s elektrickým pohonem. VÝSUVNĚ KYVNÉ OKNO nabízí více světla a prostoru, neboť má užší rám a osu otáčení v horní části okna. Ovládání i funkce jsou stejné jako u kyvného okna. VÝKLOPNÉ/KYVNÉ OKNO díky výklopnému systému umožňuje otevření celého okna. Okna v této kategorii nabízí komfortní řešení s inteligentními funkcemi, energetickou účinností a patentovanou technologií.

STŘEŠNÍ OKNA FAKRO

STŘEŠNÍ OKNA FAKRO jsou nabízeny v několika kvalitativních řadách a také ve standardním i atypickém provedení.

Stejně tak jako u předchozích výrobců VELUX a ROTO, můžete i v nabídce oken FAKRO najít okna kyvná, kyvná elektrická i výklopně kyvná. Společnost Fakro rovněž nabízí okna v atypickém provedení jako např. obloukového tvaru nebo se systémem konstrukce topSafe proti vloupání.

Montáž střešních oken

Montáž střešních oken

Nabízíme odbornou montáž střešních oken a doplňků VELUX, ROTO, FAKRO a HPI.

Sebelepší vlastnosti střešních oken můžeme špatným zásahem náhle ztratit, a proto je vhodné okna k montáži předat. Odborná firma Vám ručí za dílo, má zkušenosti, ověřené postupy a zná montáž dle návodu daného výrobce.

Nejedná se pouze o samotnou montáž okna, ale rovněž o kvalitní lemování, které slouží k napojení okna na střešní krytinu a zajišťuje vodotěsný spoj.

Montáže střešních oken


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.