Tvrdé střešní krytiny

Betonová nebo pálená střešní krytina?

Každá střešní krytina má své výhody a nevýhody. Volba střešní tašky se odvíjí zejména od vkusu a cenových možností každého z nás a lokality, ve které se stavba nachází.

Betonové i pálené střešní tašky mají hodně společného.

Betonové i pálené střešní tašky jsou odolné proti mrazu, ohni, silnému dešti, sněhu i krupobití. Obě střešní krytiny nabízí vysokou variabilitu a dodávají se v ucelených systémech se střešními doplňky.


Pálená střešní krytina


Pálená střešní taška s povrchovou úpravou se vyznačuje dlouhou životností a nabízí se v široké škále barev a tvarů. Je to stálobarevná a lehká krytina, která nezadržuje vlhkost a poměrně dobře odolává mechu i řasám. Pálené střešní tašky jsou vyráběné pouze pro šikmé střechy s minimálním sklonem 12°. Nejběžněji jsou využívané u klasických střech se sklonem 30° a prejzových 40°.

Betonová střešní krytina


Betonová střešní taška je oproti páleným taškám ekologičtější a levnější variantou. Je pevná a vyniká vysokou únosností. Kvůli vyšší hmotnosti však potřebuje pevnější konstrukci krovu. Doporučuje se pro střechy se sklonem od 17 do 90 stupňů.

Montáž tvrdé střešní krytiny

K CELKOVÉ RADOSTI ZÁKAZNÍKŮ Z KRÁSNÉ STŘECHY JE NUTNÁ SPRÁVNÁ MONTÁŽ. 

Při montáži střešní krytiny je nezbytná odbornost, přesnost a zručnost realizační firmy. Střecha obsahuje složitější detaily, jako např. komín, prostupy, vikýře, střešní okna a jiné doplňky, které je  nutné nejen správně namontovat, ale také oplechovat a dobře zaizolovat, aby nedocházelo k zbytečným únikům nebo k zatékání.

ZAKLÁDÁME SI NA KVALITĚ ODVEDENÉ PRÁCE. STŘEŠNÍ KRYTINY MONTUJEME POUZE DLE NÁVODU A DOPORUČENÍ DANÉHO VÝROBCE. 

Nabízíme montáže střešních systémů TONDACH, BRAMAC, KM BETA A RÖBEN.

Zaměřujeme se rovněž na montáže a rekonstrukce plochých střech, zejména z PVC fólií nebo modifikovaných asfaltových pásů.

Montáže tvrdé střešní krytiny

 


Střešní krytina Tondach Střešní krytina Tondach
Střecha se světlovodem Střecha se světlovodem
Montáž střechy z asfaltových pásů Montáž střechy z asfaltových pásů